Costa Blanca
to środkowa część wybrzeża słonecznej Hiszpanii. Białe Wybrzeże, bo tak w tłumaczeniu brzmi nazwa regionu - jest tak nazywane ze względu na białe kwiaty migdałowca, bielone domki, wapienne skały oraz jasne światło słoneczne i czysty, biały piasek okolicznych plaż. Costa Blanca to istny raj na ziemi.
Reprezentuje całe bogactwo świata śródziemnomorskiego. Na terenie wybrzeża ściera się wiele różnych kultur: można tu odnaleźć ślady Rzymian, Kartagińczyków, Arabów, czy Felicjan. To także miejsce, które zachwyca swymi warunkami geograficznymi: klimat jest tu niezwykle łagodny, a tereny górzyste zlewają się z dolinami i plączą z pięknymi plażami.

Flamenco
Region Białego Wybrzeża kusi oryginalną kuchnią i mnóstwem atrakcji turystycznych. Miejsce to jest niezwykle specyficzne pod względem mentalności i obyczajowości tutejszej ludności. Costa Blanca to teren nieustających zabaw, świąt, imprez. Mieszkańcy wybrzeża są niezwykle sympatycznymi i życzliwymi ludźmi, często sami zapraszają turystów do wspólnego świętowania i hucznych zabaw.

Valencia
Dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna: drogi, lotniska, kolej i porty na najwyższym poziomie sprzyjają podróżowaniu i odwiedzaniu miejsc, które warto zobaczyć.

laszewski pl 001